Powierzchnia magazynowa jest poważnie narażona na aktywność przestępców. Włamania do magazynów są normą i policja przyjmuje wiele takich zgłoszeń. Często dla złodziei jest to bardziej kusząca perspektywa niż włamanie do sklepu.

Magazyny zwykle znajdują się na uboczu, z dala od skupisk ludzkich. Oznacza to większe pole manewru dla przestępców, którym łatwiej jest się zorganizować, przygotować wejście do środka i transport skradzionych dóbr. Należy więc postarać się, aby magazyn był właściwie zabezpieczony.

Ważnym elementem w tej materii może być użycie alarmu. Kwestią otwartą pozostaje, jaki typ instalacji wybrać. Sensownym pomysłem wydaje się użycie systemu bezprzewodowego, który eliminuje konieczność kładzenia w obiekcie dużej ilości kabli.

Te mogą stanowić łatwy cel dla co bystrzejszych złodziei – mogą oni uszkodzić okablowanie i tym samym uczynić instalację bezużyteczną. Komunikacja radiowa jest niewidoczna, więc pod pewnymi względami skuteczniejsza. Istnieją pewne standardy, jeśli chodzi o użycie technologii radiowej w systemach alarmowych.

Z reguły wykorzystuje się łączność bezprzewodową, aby połączyć elementy składowe alarmu z jego centralą. Chodzi na przykład o detektory ruchu, które są zasilane na przykład bateryjnie, a sygnały przekazują radiowo do centralnego elementu całej instalacji. Tym sposobem można przygotować system alarmowy o charakterze przenośnym.

Brak kabli powoduje, że instalacja nie jest trwale związana z obiektem, w którym działa. W razie potrzeby można ją łatwo zdemontować i zainstalować gdzie indziej.