Usługi w zakresie monitorowania różnego rodzaju obiektów to swoisty elementarz, jeśli chodzi o firmy działające w branży ochrony. Zazwyczaj oba tematy są ze sobą ściśle związane i coraz trudniej realizować zadania związane z ochroną, pomijając szalenie ważny aspekt monitoringu. Możliwości techniczne jakimi dysponują dziś agencje ochrony są ogromne.

Nadzór wizualny nad obiektami jest praktykowany przez całą dobę, a rozwiązania te wpływają bardzo pozytywnie na stopień wykrywalności przestępstw. Film wideo uzyskany na drodze monitoringu stanowi cenny materiał dowodowy dla policji oraz prokuratury. Pod warunkiem, że jakość nagrania jest wysoka, a z tym bywa różnie.

Właśnie dlatego przygotowanie systemu monitorowania warto zlecić zawodowcom, którzy dobiorą odpowiednio efektywny sprzęt. Kamery są tutaj kluczowe, ponieważ bez nich nie ma mowy o skutecznej rejestracji czegokolwiek. Wysoka rozdzielczość matrycy pozwala uzyskać czysty i klarowny obraz o doskonałych parametrach.

To skok technologiczny w porównaniu z opcją analogową. Kiedyś monitoring realizowano za pomocą prostych technicznie kamer przemysłowych, a rejestrowany obraz był zapisywany na analogowych taśmach. Ciężko było wówczas mówić o zadowalającej jakości.

Zamiast niej w ręce organów ścigania przekazywano nagrania pełne szumów, na których czasami trudno było wskazać chociażby sylwetkę sprawcy włamania czy rozboju. Dziś coraz trudniej spotkać instalacje monitoringu oparte o rozwiązania analogowe, które zostały niemal całkowicie wyparte przez cyfryzację.